Форум національних меншин України, що розпочав роботу 20 листопада в Києві, був нахабно та цинічно зірваний агресивними праворадикалами в камуфляжі. Політична партія «РОЗУМНА СИЛА» як співорганізатор заходу просить вибачення в учасників Форуму – представників нацменшин нашої країни, європейських парламентарів, представників дипломатичних місій іноземних держав в Україні – що, попри всі наші зусилля, ми не змогли забезпечити їхню безпеку.

Політична партія «РОЗУМНА СИЛА», організовуючи Форум національних меншин України як майданчик для обговорення, прагнула надати можливість представникам національних меншин висловити свою думку стосовно таких питань як мовна проблема в контексті Закону України «Про освіту», ефективна інтеграція представників національних меншин в українське суспільство та їхня участь в органах влади та місцевого самоврядування.

Зрив Форуму, на жаль, продемонстрував європейській спільноті неготовність України забезпечувати захист прав своїх громадян – національних меншин, що мешкають у нашій країні.

Під час підготовки до Форуму національних меншин ВО «Свобода» неодноразово погрожувала організаційному комітету та політичній партії «РОЗУМНА СИЛА», як одному з організаторів заходу, зірвати проведення Форуму.

Саме тому організаційний комітет Форуму неодноразово звертався до офіційних органів влади, правоохоронних органів, СБУ з проханням офіційної підтримки проведення Форуму, адже ми намагаємось унеможливити будь-які політичні та інформаційні провокації на підґрунті прав нацменшин в Україні.

Спроби «свободівців» заробити собі політичні бонуси на агресивному націоналізмі не роблять честі цій політичній силі. Вони тільки доводять її повну байдужість до державних інтересів і справжніх, а не надуманих потреб українських громадян.

ВО «Свобода» своїми радикальними заявами прирівняла себе до угорської праворадикальної партії «Йоббік», яка робить все можливе, щоб не розпочався нормальний збалансований діалог між українською спільнотою та угорською. Таким нагнітанням больових питань між Україною та Угорщиною, Польщею, Румунією лише погіршується наші стосунки з європейськими країнами.

ВО «Свобода» – одна з перших в цій деструктивної діяльності, постійно продукуючи провокативні заяви щодо поляків та угорців. Все це, без сумніву, грає на руку Кремля. Українцям вже давно та добре відомі наслідки свободівських провокацій

Форум нацменшин став черговим нападом провокаторів. Їх не зупинило навіть те, що основна мета Форуму – дійти порозуміння з представниками національних меншин в межах нашої країни та налагодити постійний діалог з європейськими сусідами.

Сподіваємося, що цей діалог все ж таки відбудеться. Ми не дозволимо праворадикалам розхитати ситуацію та викликати безповоротні сепаратистські настрої серед представників нацменшин.

«Дуже прикро, що європейські політики та представники Європарламенту змушені були стати свідками ганебної провокації, яку влаштували якісь незрозумілі агресивні псевдопатріоти, – заявив Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА». – Це серйозний удар по іміджу нашої країни – нам просто не дозволяють обговорити питання нацменшин, не дають вислухати їхню думку. З приводу цього факту ми обов’язково звернемося до правоохоронних органів. Ми – партія правників, тому будемо захищати свої права та права українського народу в правовому полі».

Досить ділити українців на «правильних» і «неправильних». Україна – споконвіку мультикультурна, багатонаціональна країна, яка раніше славилася толерантністю та добросусідськими відносинами. І зараз, замість політичних маніпуляцій і брудного піару, нам необхідно зайнятися головним – об’єднанням нашої країни, примиренням нашого суспільства, а не поділом його.

Поки хтось намагається поділити народ за мовною, територіальною, релігійною та ще нескінченною кількістю найрізноманітніших ознак, ми вкотре наголошуємо – наша сила в єдності!

Print Friendly, PDF & Email