Про це в коментарі для порталу EconomistUA розповів експерт Андрій Бузаров.

Нещодавно директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції заявив, що сума незаконно отриманих коштів в результаті використання формули Роттердам + оцінюється в 15 мільярдів гривень.

Експерт-міжнародник Андрій Бузаров пояснив, що формула Роттердам + є тимчасовим інструментом встановлення прозорих правил гри на енергоринку України і називати її будь-якої «схемою» для заробляння надприбутків не зовсім коректно.

«Приєднавшись до Енергетичного Співтовариства в 2012 році, Україна взяла на себе зобов’язання поступово адаптувати своє законодавство до вимог Третього енергопакету — пакета директив і регламентів ЄС, суттю якого є обмеження монополії постачальників газу і електрики, яке забезпечується шляхом створення рівних, конкурентних умов гри на енергоринку для всіх учасників і прозоре формування цін (тарифів) на їхні послуги. Його імплементація також передбачена головним на сьогоднішній день документом, підписаним між Україною і ЄС — Угодою про Асоціацію. Формула Роттердам + якраз є елементом цієї реформи. 

Велика частина політичних партій, особливо опозиційні, будуть використовувати цю тему в своїх передвиборчих програмах, політичних заявах і виступах. Адже підвищення тарифів, які послідувало за введенням формули, створює ґрунт для критики. Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко не раз піднімала тему тарифів і заявляла про те, що після приходу до влади вона значно їх знизить. Співголова опозиційного блоку Юрій Бойко неодноразово називав підвищення тарифів злочином проти народу і закликав знизити їх в цілих два рази. Про можливість зниження тарифів на послуги ЖКГ вдвічі заявляв також і Анатолій Гриценко, а також інші опозиційні політики», — повідомив експерт.

Print Friendly, PDF & Email