Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує зниження ризиків короткострокового фінансування і збереження макроекономічної і фінансової стабільності завдяки новій програмі МВФ для України.

У той же час, відзначили в Fitch, дотримання умов програми SBA і збереження доступу до ринку облігацій будуть важливими для України.

За оцінками агентства, потреби України в зовнішньому фінансуванні високі і повинні зрости у зв’язку із зростанням виплат за зовнішніми облігаціями на суму 1,7 млрд доларів в 2019 році і 2,4 млрд доларів у 2020 році.

Угода з МВФ дає Україні доступ до інших зовнішніх джерел фінансування. Зокрема ЄС схвалив виплату 500 млн євро за програмою макрофінансової допомоги в кінці листопада, а Світовий банк затвердив гарантію на 750 млн доларів, нагадали в Fitch.

«Своєчасне дотримання SBA буде мати ключове значення для забезпечення доступу до офіційного і ринкового фінансування, оскільки умови фінансування для ринків, що розвиваються у світі стають все більш складними», — наголошується в повідомленні агентства.

Крім того, нова програма МВФ допоможе знизити політичну невизначеність і обмежити ризик скасування реформ, проведених в останні роки, вважають в агентстві.

«Україні, швидше за все, буде потрібно підтримувати співпрацю з МВФ і після закінчення 14-місячної SBA, враховуючи великі виплати за зовнішнім боргом у 2020-2021 роках», — йдеться в повідомленні.

У Fitch також відзначили ризики, які виникають в Україні в зв’язку з проведенням президентських і парламентських виборів, особливо в умовах, коли більшість громадян не визначилися зі своїми вподобаннями, а підсумки виборів непередбачувані.

Print Friendly, PDF & Email