Через російські обстріли Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, заявили в НАЕК Енергоатом.

«Станом на 08:00 21 серпня 2022 року, Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції», — йдеться в повідомленні Енергоатома.

Зокрема, 20 серпня внаслідок обстрілів пошкодження отримала одна з перехідних галерей, якою персонал іде зі спецкорпусів до енергоблоків (естакади), у будівлі вибиті вікна.

13 серпня внаслідок російських обстрілів було пошкоджено відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750).

11 серпня окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС та призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції.

6 серпня через обстріл загарбниками ЗАЕС пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ядерних відходів (ССВЯП) ЗАЕС.

5 серпня в результаті атаки російських військових на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист — і один із трьох енергоблоків, що працюють, тепер відключено. При обстрілі серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію, об’єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, висока та пожежна небезпека.

Незважаючи на це, український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень, наголосили в Енергоатомі.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати та виробляти електроенергію для потреб вітчизняної енергосистеми.

Однак ЗАЕС, і досі, окупована і контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

Нагадаємо, у ГУР Міноборони наголошують, що є висока ймовірність проведення масштабного теракту на ядерному об’єкті.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email