Україна зустріне прийдешню глобальну економічну кризу, яка може торкнутися країну вже в квітні наступного року, з великими боргами і в складній політичній ситуації

Таку думку висловив фінансовий аналітик, керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман в інтерв’ю «Апострофу».

«Основна проблема в тому, що у нас було майже 5 років, з 2014 по 2018 рік, на інституційні зміни, і українці дали владі карт-бланш на зміни і проведення реформ. Українці втратили мільярди доларів в банках, втратили мільярдів доларів через девальвації, через комунальні тарифи. тобто українці проспонсорували владу на мільярди доларів, і за цей час влада практично нічого не зробила», — зазначає Найман.

За його словами, про це може свідчити мінусовий показник прямих інвестицій в Україну в 2017 році.

«З тих грошей, які ми отримали, ми віддали набагато більше у вигляді виплат з інвестицій, наприклад, у вигляді виплат по дивідендах. Грубо кажучи, ми отримали $2 млрд, а віддали $5 млрд», — сказав експерт.

Найман вважає, що глобальна економічна криза почнеться з країн, що розвиваються — Китаю та Індії.

«Економічна криза починається з фінансової кризи, яка потім перейде на реальну економіку, тому фінансова криза, можливо вже почався в жовтні з різкого обвалу на американських фондових ринках. ДО 15 листопада стане буде зрозуміло: криза чи ще півроку-рік дотягнемо, тоді криза буде через рік «, — підсумував експерт.

Читайте також: Україна втратила 40% ВВП внаслідок банківської кризи.

Близько половини банків було закрито. Решта банків також переживають важкі часи. За оцінками експертів, кількість непрацюючих кредитів в цих банках становить понад 50% кредитного портфелю, а в Приватбанку цей показник досяг 80%.

 

Print Friendly, PDF & Email