Служба безпеки спільно з Державним бюро розслідувань зібрала доказову базу на колишнього народного депутата Верховної ради України ІХ скликання Олега Волошина.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Зазначається, що протягом 2020-2021 років Волошин активно сприяв вищому військово-політичному керівництву РФ у проведенні масштабної підривної діяльності проти України.

Наразі до суду скеровано обвинувальний акт за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 125 (нанесення умисного легкого тілесного ушкодження). Волошину загрожує до 15 років ув’язнення.

За даними контррозвідки, екснардеп цілеспрямовано намагався маніпулювати суспільною думкою українських громадян в інтересах РФ. Перебуваючи у лавах забороненої партії ОПЗЖ, він публічно поширював Кремлівські наративи щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

У своїх численних дописах у соцмережах та виступах у телеефірах Волошин намагався дискредитувати Україну на міжнародній арені. Крім того, він публічно виправдовував створення та діяльність терористичних організації "Л/ДНР".

Також задокументовано факт заподіяння ним умисних тілесних ушкоджень іншому громадянину.

Напередодні повномасштабного вторгнення Волошин утік до Росії, де наразі переховується від правосуддя.

Print Friendly, PDF & Email