Верховний суд самопроголошеної Придністровської молдавської республікий («ПМР») заочно засудив її колишнього президента Євгена Шевчука, який втік з регіону, до 16 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штрафу в 600 млн придністровських рублів (понад 31 млн євро). Крім того Верховний суд позбавив Шевчука державних нагород і заборонив протягом п’яти років після звільнення обіймати державні посади. Про це повідомляє DW з посиланням на телеканал Перший Придністровський.

Вирок зачитували понад чотири години. Звинувачення вимагало більше 18 років в’язниці і штраф «в шестідесятікратному розмірі від суми хабарів екс-президенту».

У червні 2017 року проти Євгена Шевчука було порушено п’ять кримінальних справ. За словами начальника управління прокуратури «ПМР» Олександра Сторожука, йшлося про два епізоди отримання хабарів у великому розмірі і три епізоди перевищення посадових повноважень.

Шевчуку, зокрема, ставили в провину незаконне заморожування виплат пенсій і зарплат в бюджетній сфері в 2015 році. Екс-президента визнали винним за всіма статтями.

Євген Шевчук раніше називав звинувачення на його адресу провокацією, яка носить замовний характер. Роз’яснюючи свою позицію в соцмережах, екс-глава «ПМР» висловив думку, що замовлення виконував президент великого придністровського холдингу «Шериф» Віктор Гушан.

Print Friendly, PDF & Email