Колишнього керівника «Укркосмосу» підозрюють у незаконному виведенні за кордон і легалізації понад 8 млн доларів, призначених для супутниковго проекту.

Так, екс-голові компанії оголосили про підозру у перевищенні повноважень, а позаштатному раднику генерального директора Національного космічного агентства України, який також брав участь у схемі, ще в грудні оголосили підозру в організації зловживання службовою особою своїм службовим становищем. Тоді ж її оголосили особі-посереднику.

«Слідство встановило, що впродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, в результаті якої вивели за кордон та легалізували 8,245 млн дол. США, призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП «ВО Південмаш», та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії Уряду України в розмірі 292,4 млн доларів США», — йдеться у повідомленні.

В результаті таких дій зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь», як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України, проте наразі Кабінетом Міністрів України продовжується обслуговування отриманого державним підприємством кредиту, за яким Канадському експортному агентству вже сплачено близько 6 млрд грн.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email