Економіка Китаю демонструє ознаки дедалі сильнішого відновлення після того, як обмеження Covid були зняті, при цьому виробництво демонструє найбільше покращення за більш ніж десятиліття, активність у сфері послуг зростає, а ринок житла стабілізується. Національне бюро статистики КНР повідомило у середу, що індекс менеджерів із закупівель у обробній промисловості минулого місяця зріс до 52,6, що є найвищим значенням з квітня 2012 року. Невиробничий індекс активності як у сфері послуг, так і у будівництві покращився до 56,3.

Обидва індекси перевершили очікування економістів.

PMI надають перші вичерпні дані про відновлення економіки після того, як обмеження Covid були зняті наприкінці минулого року, хвилі інфекцій почали слабшати, а бізнес повернувся до нормального життя після новорічних свят. Ці цифри доповнюють інші ознаки відновлення економіки та ставлять політиків у вигідне становище напередодні Всекитайських зборів народних представників, які відбудуться наступного тижня, де буде оголошено нову мету зростання Китаю.

"Хоча на показники PMI впливали значні сезонні та подієві фактори, «загальна тенденція, як і раніше, вказує на стійке відновлення на початку 2023 року. Гідні показники PMI забезпечують позитивний настрій для майбутніх Всекитайських зборів народних представників, оскільки очікується, що уряд розгорне подальшу політику підтримки, щоб закріпити відновлення",  - каже Чжоу Хао, головний економіст Guotai Junan International.

Президент Сі Цзіньпін прагне зміцнити контроль Комуністичної партії над другою за величиною економікою світу, плануючи радикальні зміни в апараті Китаю та посилення впливу у приватних компаніях, включаючи реформи у фінансовому секторі.

Інші дані сигналізують зростання внутрішнього попиту. Продаж житла в Китаї зріс у лютому порівняно з роком раніше, що стало першим подібним зростанням з червня 2021 року, оскільки політики розширили підтримку сектору. Затори на дорогах у великих містах збільшилися, кількість пасажирів у метро повернулася до допандемічного рівня, а витрати на ресторани та торгові центри зросли.

За словами Чжао Цинхе, старшого фахівця зі статистики NBS, початкова хвиля Covid після зняття обмежень на пандемію зараз зменшилася, що призвело до підвищення лютневих показників PMI. Також почали діяти заходи щодо стабілізації зростання у країні.

Відновлення Китаю також дає поштовх до виробництва в інших частинах Азії. PMI Таїланду, В'єтнаму та інших виробників із Південно-Східної Азії зросли минулого місяця.

Найвище керівництво Китаю пообіцяло цього року приділяти першочергову увагу зростанню, наголосивши на тій ролі, яку внутрішній попит гратиме у стимулюванні відновлення. Народний банк Китаю заявив у своєму останньому грошово-кредитному звіті, що надасть «стійку» підтримку реальній економіці.

Відновлення економічного зростання цього року призведе до покращення фінансового стану місцевих органів влади, заявив міністр фінансів Лю Кунь. За його словами, Китай помірковано збільшить бюджетні витрати у 2023 році, щоби загальний рівень державних інвестицій не знизився.

Останні економічні дані яскраво свідчать про те, що відновлення роботи в Китаї працює добре та позитивно впливає на розвиток місцевої економіки, зазначають експерти.

Print Friendly, PDF & Email