Він звернувся не лише до Великої Британії, але й до США та інших західних країн, а також до країн, які досі вагаються, таких як Індія.
Колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон розкритикував союзників за надто повільну допомогу Україні та закликав їх дати Києву більше озброєнь. Про це у середу, 13 вересня, він написав у колонці для видання Spectator.

Зокрема, політик закликав надати українцям переносні зенітно-ракетні комплекси для знищення російських гелікоптерів, системи ППО Patriot, щоб захищатись від нападу з повітря, і більш далекобійну артилерію, щоб знищити російські позиції - ATACMS, ракетні системи великої дальності, які досі не надали США, і більше ракетних систем Storm Shadow, які виявилися надзвичайно ефективними.

Він закликав не зволікати.
"Я запитував це раніше і запитую знову: чого в біса ми чекаємо?" - написав Джонсон.

Джонсон підкреслив, що українцям необхідні не теплі слова, а "зброя, щоб довести справу до кінця".

"Чому ми завжди такі повільні? Як ми можемо дивитися цим людям в очі і пояснювати затримку? Протягом усієї цієї війни ми недооцінювали українців і переоцінювали Путіна, і ми робимо те саме сьогодні", - наголосив Джонсон.

Він підкреслив, що втратити у цій війні може весь цивілізований світ.

"Якщо Путін переможе - а все, що йому потрібно зробити, щоб заявити про перемогу, це втриматися принаймні на шматку території, яку він захопив з 24 лютого 2022 року, - світ отримає жахливе повідомлення: що демократії, які пообіцяли протистояти автократіям, не впоралися з обіцянкою. Історія України буде про українське військо з левиним серцем, яке зрештою було зраджене Заходом, у якого не витримали нерви", - написав колишій прем’єр.

Print Friendly, PDF & Email