За підсумками січня дисконт на російську експортну нафту марки Urals збільшився ще на $2,5 і перевищив $30 за барель. Про це йдеться у місячному звіті ОПЕК, оприлюдненому у вівторок, 14 лютого.

"Вартість Urals зазнала ще більшого тиску на європейському ринку після набрання чинності санкціями Євросоюзу і G7 проти російської нафти. Дисконт Urals до Північноморського датованого (котирування, що розраховується Argus на основі вартості п'яти сортів нафти, що видобувається в Північному морі, – ред.) у січні збільшився на $2,5, до $30,65 за барель", – йдеться у звіті.

При цьому, за даними Мінфіну РФ, ціна нафти Urals у січні 2023 року становила $49,48 за барель ($50,47 за барель у грудні та $76,09 у січні – грудні 2022 року). А ціна нафти Brent, за даними ОПЕК, за січень цього року становила $83,91 за барель.

Також повідомляється, що видобуток нафти без урахування газового конденсату в Росії в січні 2023 року знизився на 88 тис. барелів на добу (б/д) до грудня 2022 року, до 9,7 млн б/д.

При цьому ОПЕК зазначає, що прогноз видобування в РФ характеризується високим ступенем невизначеності.

Раніше стало відомо, що у березні Росія добровільно скоротить видобуток нафти на 500 тисяч барелів на добу. У Москві дуже сподіваються, що таке обмеження видобутку сприятиме "відновленню ринкових відносин".

Нагадаємо, з 5 грудня 2022 року набуло чинності ембарго ЄС на морські постачання нафти з РФ. Країни G7, ЄС і Австралія ввели межу цін на російську нафту, що поставляється морем, на рівні $60 за барель для підлеглих їм суден і територій.

А з 5 лютого 2023 року почали діяти аналогічні обмеження на постачання нафтопродуктів із Росії. Розмір "стелі" було визначено у розмірі $100 та $45 доларів за барель, залежно від категорії нафтопродуктів.

Print Friendly, PDF & Email