Перший заступник голови уряду Росії Антон Силуанов затвердив директиву про перехід державних компаній країни на російське програмне забезпечення (ПЗ). Як повідомила в неділю, 16 грудня, газета «Ведомости» з посиланням на копію документа, підприємствам запропоновано розробити «чіткий план» такого переходу до 2021 року.

Президент Росії Володимир Путін ще в 2015 році зажадав від держкомпаній перейти на вітчизняне ПЗ. У листопаді того ж року прем’єр-міністр Дмитро Медведєв підписав постанову, що забороняє купувати програмне забезпечення за кордоном, якщо його аналоги є в Росії. Тодішній перший віце-прем’єр Ігор Шувалов в липні 2016 року підписав директиву, що задає загальний курс на імпортозаміщення. На відміну від неї, документ, підписаний Сілуановим, пропонується як керівництво до дії. Протягом двох місяців держкомпаніям слід підготувати і затвердити конкретні плани переходу.

Уряд Росії розраховує, що на вітчизняне ПЗ перейдуть компанії, де держава є основним акціонером. Автори документа впевнені, що до 2021 року більше половини софта кожного класу в держкомпаніях буде російського виробництва.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email