Депутат Держдуми Російської Федерації Костянтин Затулін вніс на розгляд нижньої палати законопроект про надання політичного притулку громадянам тих країн, з якими у Росії є угода про безвізовий режим, в першу чергу маються на увазі українці.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що зараз такі люди не можуть розраховувати на допомогу з боку РФ, а через події в Україні це не відповідає реаліям сьогодення. Зміни пропонується закріпити у федеральному закону "Про біженців". Крім того пропонується зняти обмеження на політичний притулок для громадян країн «з розвиненими й сталими демократичними інститутами в галузі захисту прав людини». Більш того, цей пункт уже включений в указ президента РФ Володимира Путіна.

З початку конфлікту на Донбасі за статусом біженця до РФ звернулося понад 400 тисяч українців, а за дозволом на постійне проживання близько 300 тисяч. Рішення про надання статусу біженця приймають міграційні органи або дипломатичні представництва, а ось політичний притулок в Росії надається указом президента. І у базі даних Кремля є тільки один такий указ: в 1992 році Борис Єльцин дав притулок громадянину КНДР Кім Мен Се.

Print Friendly, PDF & Email