США впевнені, що обмеження цін на російську нафту, встановлене G7, сприяє скороченню доходів країни-агресора РФ та стабілізації енергетичних ринків, незважаючи на недавнє зростання цін. Про це заявив виконуючий обов'язки помічника держсекретаря США з економічної політики Ерік ван Ностранд під час виступу, підготовленому для лондонської конференції, повідомляє Reuters.

Він назвав цінову стелю успішною частиною режиму багатосторонніх санкцій, введених проти Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну, і заявив, що Вашингтон та його партнери працюють над тим, щоб завадити будь-яким ухиленням.

"Наш підхід завдав удару по найважливішій дійній корові Кремля. До війни нафтові доходи становили близько третини всього російського бюджету, але у 2023 році ця цифра впала до 25%", - сказав він.

Посадовець додав, що російські дані показали, що доходи федерального уряду від продажу нафти у першій половині 2023 року були майже на 50% нижчими, ніж роком раніше. Російські офіційні особи також скаржилися на вплив обмеження цін. Кремль був змушений розглянути питання підвищення податків для експортерів нафти для збільшення доходів, що може погіршити довгострокові перспективи його нафтової галузі.

Зазначимо, G7, Європейський Союз та Австралія у грудні минулого року ввели обмеження в 60 доларів за барель на морські перевезення російської нафти. Стеля забороняє західним компаніям надавати такі послуги, як транспортування, страхування та фінансування нафти, проданої понад ліміт.

Print Friendly, PDF & Email