Держава має дбати про «афганців» і виконувати свої безпосередні соціальні обов’язки щодо ветеранів, бо саме у такий спосіб формується велика і гідна нація – нація, яка здатна захистити своїх дітей. Про це заявила Юлія Тимошенко до 30-річчя з дня виведення військ з Афганістану, на своїй сторінці у Facebook.

На думку лідера «Батьківщини», згадувати події того часу потрібно і необхідно, адже «нема ніякої вини за тими юними й невинними хлопцями, фактично дітьми, яких хижа та агресивна імперія слала на війну, не питаючи їх жодної згоди».

«У політиці це вважається невдячною й незручною темою. Бо хтозна, як її інтерпретувати. І воїнів похвалити хочеться, але ж і війна була «не наша», загарбницька і непотрібна. І у ворога – в Росії – роблять з цієї дати свято імперського масштабу. Тому краще промовчати. В цьому все лицемірство й цинізм політики – замовчувати незручне й невигідне для іміджу», – сказала вона.

Тимошенко назвала українських «афганців» людьми честі, великої мужності й обов’язку.

Політик нагадала, що вони стояли на захисті Майдану 2004-го року, саме вони у 2013-14 роках були однією з ключових сил оборони Революції гідності. Вона наголосила, що сьогодні на Сході «афганці» знову в строю, мужньо і героїчно боронять Україну від ворога і захищають наше мирне життя.

«Це люди, на яких можна покластися, люди, яким можна вірити. Люди, якими варто пишатися! Щиро дякую вам, хлопці. Ми й досі так вас називаємо, хоча вже ціле покоління зросло від тих часів і стало дорослими чоловіками», – підсумувала Тимошенко.

Print Friendly, PDF & Email