Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що декриміналізація незаконного збагачення може вплинути на темпи європейської інтеграції і сприйняття України, як країни, що прагне до змін.
“Однозначно [може вплинути на темпи євроінтеграції України]. Це може вплинути навіть не на темпи, а на сприйняття України, як країни, яка змінюється і прагне йти вперед. Це одне з ключових питань, яке однозначно слід вирішити. Причому вирішити його таким чином, щоб це стало для всіх певною гарантією, а не тимчасовим рішенням”, – сказав П.Клімкін в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
При цьому міністр додав, що серед міжнародних партнерів виникло побоювання, що декриміналізація може негативно вплинути на боротьбу з корупцією.
“Це більше ніж стурбованість. Вони вважають, що дане рішення суду може змінити всю парадигму боротьби з корупцією в Україні, а це для них фундаментальне питання. Наші партнери не говорять про те, що ми не можемо приймати рішення в рамках українського правового поля – вони говорять про те, що ми повинні це питання вирішити”, – зазначив він.
Відповідаючи на питання про те, чи часто іноземні партнери піднімають тему рішення КС, Клімкін зазначив: “Постійно”. “Це не означає, що до нас звертаються тільки з цього питання, однак, коли в ході переговорів на порядку денному є широкий набір тем, то одна з них – обов’язково рішення КС”, – сказав дипломат.
За його словами, українські партнери “дуже чітко” кажуть, що вирішення питання про незаконне збагачення повинно стосуватися і вже існуючих справ, які постраждали внаслідок рішення КС. “Якщо зараз просто анулювати всі існуючі справи це означатиме, в першу чергу, втрату довіри. І не тільки для наших міжнародних партнерів, але їх для нас самих”, – додав міністр.
Нагадаємо, 27 лютого Конституційний суд України визнав статтю КК про незаконне збагачення неконституційною.