Найближчі місяці можуть визначити перебіг подій на фронті аж до кінця 2023 року. Контури стратегії України та росії вже окреслені, тож війна після періоду позиційних боїв вже готується до переходу у нову фазу ескалації.

Розглянемо, що відбувається зараз та чого чекати найближчим часом:

Наразі росіяни збирають та готують свої резерви,  поки зосереджені на обороні, в той час коли окремі підрозділи в'язнів та найманців з ПВК слугують гарматним м’ясом десь під Бахмутом. Пропагандистський міф «боротьби росіянців з НАТО» для кремля виглядає саме так. Бої під Бахмутом для них, є показовими, оскільки захоплення українського Донбасу є для кремля другорядною політичною метою, яку можна зробити й головною. Навіть захоплення вже вщент зруйнованого селища – російською пропагандою подається – як «взятіє Берліну 2.0». Та протягом майже 11 місяців війни росіяни самі  розвіяли міфи про могутність своєї армії, звитяги та доблесть своїх солдатів і міць російської зброї. Реалії вже бачив весь світ, зрозуміло вже чим має все закінчитися.

Проте кремль ще буде розігрувати свої карти – ядерного шантажу, м’яку силу своїх лобістів на всіх рівнів, погрожувати повторним наступом з Білорусі та робити різноманітні викиди у галузі міжнародних відносин та економіки.

У найближчі місяці ми скоріш за все побачимо російську армію, яка намагатиметься мляво просуватися на кількох секторах Донбасу та піде у глуху оборону на інших ділянках фронту. Російські війська намагатимуться закріпитися на кількох напрямках, сподіваючись, що мобілізація разом з переосмисленням підходів війни дозволить рф виграти час, поповнитися живою силою для утримання позицій та можливих активний бойових дій. Паралельно з цим буде ще кілька компаній в інфополі про можливий повторний наступ з Білорусі, який наразі малоймовірний. Також Європу чекає посилення провокацій з російським обстрілами територій інших країн, бо кремлю конче необхідне втягнення інших країн у конфлікт та переговорний процес, який тоді почнеться. Само собою ракетний тероризм цивільної інфраструктури України нікуди не зникне, та судячи  з нещодавньої інфографіки з наявних залишків ракет у рф, яку опублікував Міністр оборони України – росіяни не встигають виготовляти ракети у кількості, яку використовують. Наприклад:

  • Ракет типу Іскандер залишилося 92 з 800 на початок 2022 року, враховуючи 36 ракет, які виготовили вже під час війни.
  • Калібрів залишилося 59 з наявних 500 ракет до війни.
  • Х-101/55 залишилося 118 з 444.
  • Х-22/32 залишилось 162 з 370.
  • Х-47м2 "Кинджал" залишилось 53 з 63.
  • Онікс залишилось 326 з 470.
  • С-300 залишилось 6672 з 8470.

Тож війну з НАТО – росіяни точно не потягнуть, та стріляти по Україні будуть до останнього дня своїх капітуляції.

У свою чергу ЗСУ намагатимуться тиснути на ворога далі, руйнувати склади да логістику та утримати ініціативу перед підготовкою чергового наступу для звільнення територій. 2023 рік почався з досить гарних новин. Повний список нового пакету американської військової допомоги на 3 млрд $, Німеччина передала Україні мобільні ракетні установки APKWS та скоро надасть ЗРК «Patriot», Франція передає колісні танки, а Польща розглядає можливість передачі Україні танків Leopard німецького виробництва – і це все лише за перший тиждень січня.

Тож, початок 2023 року багатообіцяючий. Україна буде отримувати ще більше озброєння та крок за кроком звільнятиме свої території та разом з союзниками наближати крах імперії рашизму. Все, що буде відбуватися зараз на фронті визначатиме не тільки перебіг розвитку війни та терміни її закінчення, а в загалі світову безпеку. Тож, підтримаємо ЗСУ та віримо у нашу перемогу.

Олександр Казмірішин

Print Friendly, PDF & Email