Ряд американських та європейських видань повідомляють, що загроза ядерного удару з боку росії є найвищою з 24 лютого. На фоні напруги, що росте, Київ навіть відвідав директор ЦРУ Вільям Бернс, який пообіцяв президенту Зеленському безперервний обмін розвідданими. Розберемо кілька фактів та подій, які допоможуть зрозуміти наскільки реальна ядерна загроза. 

Ядерне залякування світу – це улюблена тема російських пропагандистів ще з часів холодної війни. Зараз такі погрози лунають на росії майже щотижня, що вже всі до цього звикають. Та очевидно, що ситуація у росіян стала настільки критичною, що ядерний шантаж – це остання спроба виторгувати собі хоч якийсь статус-кво у цій війні. Російська риторика про «візьмем Київ за три дні», дійдемо до Карпат і далі – змінилась на чи треба утримувати Херсон і Крим віддавати не будемо.

Як кажуть, на росії, а що трапилося? А трапилося ось що:

Росіяни втратили стратегічну ініціативу на фронті, втрачають економічну міць та майже розгромлені в інформаційній війні. Рф вже де факто країною вигнанцем на світовій арені та путінський режим вже почали офіційно визнавати терористичним. І це тільки пройшло 8 місяців війни до якої вони росія готувалася щонайменше 8 років.

У своїй пропаганді росіяни кажуть, що воюють вже з усією міццю колективного Заходу, а не з Україною, саме тому у них склалася така ситуація…

Насправді за весь час війни Україна отримала 94 млрд $ міжнародної та військової допомоги. А саме 52,3  млрд $ від США, 16,2 млрд $ від ЄС, від Великої Британії  – 6, 7 млрд $,  від Німеччини – 3,3 млрд $, від Канади – 3 млрд $, від Польщі – 2,9 млрд $, від Норвегії – 1,4 млрд $, від Франції –1,1 млрд, від Італії – 0,7 $ млрд  та 6 млрд $ від інших країн.

При цьому військова допомога, включаючи ту, яка буде надана в майбутньому складає 34+ млрд $  близько третини від загальної суми допомоги наших партнерів.

Без сумнівів підтримка союзників України критично важлива для того, щоб продовжувати вести та виграти цю війну, та до усіх потужностей Заходу нам ще далеко.

Для порівняння тільки військовий бюджет США за 2021 рік – склав 740 млрд $.

Військовий бюджет рф складає близько 90 млрд $.

Отже, цифри говорять самі за себе. З усією допомогою ми маємо близько третини від військового бюджету рф.

Якщо з тільки об’ємом менше 5% від потужності НАТО,  ЗСУ змогли перейти у контрнаступ, що росія вже неодноразово скиглить про переговори, то чи наважиться вона почати війни з рештою 95% військових потужностей НАТО – питання риторичне.

Зрозуміло, що вони будуть погрожувати й далі всіма можливими способами. Московські консерви, російські ліберали, корисні дурні та лобісти будуть ще більш активно працювати, та варто також дивитися, що відбувається паралельно. Слідкуйте за руками:

  • ЗСУ мають стратегічну ініціативу на фронті та готуються розвивати контрнаступ.
  • Українське суспільство монолітне, вірить в перемогу та підтримує президента як ніколи раніше.
  • Світ підтримує Україну, наша дипломатія та зовнішня політика на висоті.
  • Ядерні погрози росії – поки не дають жодного бажаного їм результату, тільки навпаки ми чуємо рішучі заяви на підтримку України та й самі готові вже будь до чого.
  • Соціальна напруга та економічні проблеми на росіїї зростають. Міф про могутність рф руйнується навіть серед росіян
  • Блок НАТО провів ядерні навчання. Тактичні ядерні бомби, як противага російському залякуванню, будуть у Європі вже у грудні, а американський контингент все збільшується на східних кордонах та робить заяви, про готовності вступити у війну. Американський новітній бомбардувальник також вже в Польщі.
  • Приїзд лідера африканських країн в Україну з пропозицією переговорів та офіційна відмова, як чергове публічне приниження путіна.

 

Далі буде…

А що по ядерній кнопці? Вірогідно все теж саме тільки з новими потужностями. Чекатимемо нових твітів, заяв о компромісах різних світових політиків та діячів, ще більше прямих погроз від росії та білорусі. Грошей на все це у росії вистачить. Треба бути готовими, що далі вони будуть погрожувати прямим текстом, катати та показувати ядерний потяг, літак, човен, які вже чекають команди, чи навпаки звинувачувати нас, що нібито ми самі хочемо підірвемо бомбу/дамбу/ЗАЕС та таке інше.

Мета всього цього – паніка серед населення, продавити політичну волю підтримки України та примус до капітуляції. Враховуючи вищезгадані факти, події та заяви, вірогідно, що насправді ж – ці російські ходи прораховані як у нас , так і у наших сильних партнерів. Та перш за все варто розуміти – що застосування ядерної зброї в Україні тільки пришвидшить програш росії, і кремль це також усвідомлює.

Тож тримаємося, віримо в ЗСУ та робимо все для перемоги.

Александр Казмиришин

Print Friendly, PDF & Email