Чехія і Данія виступають на боці українського народу та вимагають негайного звільнення українських військовополонених моряків, повідомляє прес-служба МЗС Чехії. Глави МЗС двох країн закликають Європейський союз розглянути цілеспрямовані заходи проти Росії, якщо українських моряків не буде звільнено найближчим часом.  

Таку вимогу до ЄС було озвучено після того, як відвідали прифронтове місто Маріуполь. Як зазначив Андрес Самуельсен, цей візит до Маріуполя слугує підтвердженням постійної підтримки країн України. А його чеський колега Томаш Петрічек зазначив, що «громадяни України мають право жити гідно і з миром».

Крім того візит до Маріуполя дав Міністрам можливість отримати безпосереднє уявлення про людські і економічні труднощі, викликані збройним конфліктом за участю підтримуваних Росією збройних формувань на Донбасі.

«Данія та Чехія рішуче засуджують російські дії і закликають Росію негайно звільнити 24 незаконно затриманих членів екіпажів українських суден, захоплених 25 листопада 2018 року», — йдеться в повідомленні.

«Якщо членів [українського] екіпажу не звільнять, ЄС повинен бути готовий розглянути нові, цілеспрямовані заходи проти Росії. Росія повинна забезпечити безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку до і з Азовського моря і зупинити переслідування кораблів на шляху до українських портів», — сказано в заяві. 

Print Friendly, PDF & Email