Керівництво Центрального банку Венесуели (BCV) намагається вивезти з країни частину державного золотого запасу. Про це заявив Хосе Герра, депутат Національної асамблеї Венесуели під час виступу в парламенті 29 січня, передає Голос Америки. За його словами, золото збираються транспортувати на борту російського авіалайнера, який напередодні приземлився в столичному аеропорту. 

«Ми отримали інформацію від співробітників BCV: Boeing 777, який прилетів з Москви … зараз знаходиться на стоянці венесуельського аеропорту. На його борту з країни збираються вивезти в Росію 20 тонн золота з державного золотого запасу … Ми попросили керівництво Центробанку пояснити, що відбувається. Це золото не є власністю Калісто Ортеги (глава ЦБ Венесуели), це суспільне надбання. Національна асамблея змусить рахуватися з цим», — заявив депутат.

Пасажирський Boeing-777, що належить російській авіакомпанії Nordwind Airlines, приземлився в аеропорту Майкетія, в 20 км від Каракаса, ввечері 28 січня. За даними місцевих видань, рейс Nordwind — позаплановий, цей перевізник ніколи не літав до Венесуели. Як повідомляє Reuters, борт, який прибув вчора в Каракас, зазвичай використовується компанією для чартерних рейсів в Південно-Східну Азію. Місткість літака — до 400 пасажирів.

При цьому, за даними російської «Нової газети» на борту лайнера перебувають тільки два склади екіпажу. Після прибуття літак негайно заправили, що, імовірно, свідчить про те, що Boeing готують до екстреного вильоту.

Крім того уряд Ніколаса Мадуро, якого в США не визнають легітимним лідером Венесуели, починаючи з минулого року намагався вивезти з Великобританії 31 тонну золота. Влада Венесуели зберігає в Банку Англії 15% державного золотого запасу вартістю близько $ 1 млрд.

Print Friendly, PDF & Email