Стійке відновлення економіки Китаю надасть істотну підтримку зростання бюджетних доходів країни, що продовжується, в найближчі місяці. Про це повідомляють інформаційні агенції, посилаючись на заяву Міністерства фінансів КНР після публікації фінансового звіту за перше півріччя 2023 року.

За перші шість місяців валові бюджетні доходи Китаю зросли на 13,3 відсотка в порівнянні з минулим роком і досягли 11,92 трильйона юанів (1,65 трильйона доларів США), що сприяло післяпандемічному відновленню економіки Китаю.

Доходи від податків та зборів становили 9,9 трильйона юанів, що на 16,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основними джерелами доходів бюджету є податок на додану вартість (ПДВ) і податок на прибуток.

Витрати бюджету були спрямовані на розвиток інфраструктури, освіту, охорону здоров'я та соціальний захист.

Високе зростання бюджетних доходів стало результатом реалізації великомасштабної політики повернення податку на додану вартість з квітня 2022 року завдяки відновленню економіки КНР.

Експерти висловлюють оптимізм щодо показників фондового ринку в другій половині 2023 року на тлі відновлення економіки, що триває, що ще більше підвищить готовність трейдерів інвестувати.

Щодо випуску державних спеціальних облігацій, то облігації відіграють життєво важливу роль у збільшенні інвестицій. Загалом за перші шість місяців цього року було випущено спеціальних облігацій на суму 2,17 трлн юанів, а надходження від спеціальних облігацій допомогли підтримати близько 20 000 проектів по всій країні, сказав на брифінгу для преси чиновник Мінфіну.

Очікується, що зростання бюджетних доходів Китаю в 2023 році продовжуватиметься, що дозволить уряду країни проводити активнішу фіскальну політику та підтримувати економічне зростання.

Print Friendly, PDF & Email