Верховна Рада буде буде працювати понаднормово сьогодні – за це проголосували депутати на ранковому засіданні і то лише з третьої спроби мінімально необхідною кількістю голосів — 226. 

Правда раніше повідомлялось, що за бюджет будуть голосувати в грудні місяці, оскільки на порядку денному стояли зміни до податкового кодексу України, однак зараз вже видно, що народні обранці вирішили встановити рекорд – прийняти бюджет не в новорічну ніч.

Швидкість прийняття бюджету пов’язане з тим, що вже грудні ми очікуємо чергового траншу МВФ. Без бюджету на 2019 рік транш може бути в чергове відкладений. Суть проста – кредитори перш ніж позичатимуть гроші, хочуть гарантій їх повернення, а без затвердженого фінплану доходів і витрат не реально.

Однак вже під час ранкового засідання стало відомо, що в бюджет країни депутати планують вписати сумнівні «статті витрат». Про це у себе в Facebook написала нардеп від БПП Світлана Заліщук.

Мова йде про те, що «в бюджетний кодекс планують внести заднім числом правку по принципу нарахування зарплат кандидатам в судді, які брали участь в конкурсі але не пройшли його», — йдеться в повідомленні Заліщук. 

Мова йде про те, що згідно проекту змін, ті судді які не пройшли по конкурсу, будуть отримувати рівноцінну зарплату суддів які цей конкурс виграли. «Головна мета – отримати лояльних судді напередодні виборів», — вважає депутатка. 

Окрім того в проекті закону «Про державний бюджет України на 2019 рік» з’явилось ноу-хау, а саме поява так званого «Фонду Президента України» на роботу якого планують дати 1 млр.грн. 

Головним завданням якого має бути підтримка освітніх та наукових програм, створення та підключення інтернету у сільських школах, придбання шкільних автобусів, будівництво спортивних споруд. Окрім цього за кошти цього фонду будуть робити «часткові компенсації населенню витрат, пов’язаних з підвищенням тарифів на газ, шляхом надання податкових пільг», — йдеться в проекті закону. 

 

Експерти одразу назвали появу так званого «Фонду Президента України» як інструмент передвиборчої агітації, оскільки створений він був 6 листопада 2018 року, раніше таких фондів не було і він з’явився тільки перед виборами. Навіть відповідну сторінку фонду вже створили в Вікіпедії.

Окрім цього депутати хочуть встигнути внести зміни в Конституцію України щодо затвердження стратегічного курсу України в НАТО та ЄС. Позитивний висновок у цій справі опублікував Конституційний суд України сьогодні. http://www.ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/3_v_2018.pdf 

Миттєво на це рішення відреагував Президент України Петро Порошенко. У своєму Facebook він просить парламент невідкладно розглянути це питання. 

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email