Наступного тижня на одному з найближчих засідань парламент має розглянути подання президента про звільнення Олексія Резнікова з посади міністра оборони. Натомість Володимир Зеленський запропонує Верховній Раді призначити Кирила Буданова, нинішнього очільника Головного управління розвідки Міноборони. Про це LIGA.net повідомили чотири співрозмовники в Офісі президента та фракції Слуга народу.

"Резніков не про менеджмент. Він юрист, він про візіонерство", – пояснює співрозмовник у керівництві СН заміну Резнікова.

Буданова співрозмовники називають "дуже сильним менеджером", який вміє вибирати до команди "потужних людей".

Через декілька тижнів на Донбасі очікується загострення, і Зеленський хоче бачити на посаді міністра оборони саме військового.

"Ми знаємо про стандарти НАТО (за якими міністром оборони має бути цивільна особа. – Ред.). Але в нас війна. Повернемо цивільного після [завершення] війни", – каже співрозмовник в ОП.

Майбутнє Резнікова наразі під питанням, але є чітке розуміння, що він має залишитись у команді. Була ідея призначити його міністром юстиції, але у Зеленського немає особливих претензій до чинного міністра Дениса Малюськи.

Ще один варіант – Резніков замінює Павла Рябікіна на посаді міністра з питань стратегічних галузей промисловості. Але під цю ротацію може не вистачити голосів у парламенті, зокрема всередині монобільшості.

"Ці скандали (навколо Міноборони. – Ред.) добре спрацювали. Наша фракція може відмовитись його зберігти та проголосувати, – каже один зі співрозмовників. – Проте в нас шкутильгає процес створення міжнародного трибуналу (для притягнення лідерів Росії до відповідальності за злочини агресії проти України. – Ред.)".

Схоже, сам Резніков схиляється до залучення до роботи над трибуналом. Про це він натякнув на пресконференції 5 лютого, коментуючи чутки про можливу відставку.

За його словами, спеціальність юриста дає йому впевненість, що він точно знайде для себе "цікавий проєкт, який дозволить нам не просто перемогти у цій війні, а й потім покарати військово-політичне керівництво Російської Федерації".

Із заміною Буданова в ГУР проблем не має бути, запевняють співрозмовники. "В нього заступники класні. І крім них є кому підхопити", – каже джерело в ОП і одним із можливих варіантів називає Дмитра Усова, заступника начальника ГУР, який, зокрема, відповідає за обмін полоненими.

Також наступного тижня Рада має призначити Василя Малюка головою Служби безпеки України, а Ігоря Клименка – міністром внутрішніх справ. Наразі вони мають приставку "виконувач обов'язків".

Print Friendly, PDF & Email