Влада Великої Британії у річницю вторгнення російських військ в Україну розширила санкції проти країни-агресора. Про це повідомляється на сайті британського уряду у п'ятницю, 24 лютого.

"Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі оголосив сьогодні про новий пакет скоординованих на міжнародному рівні санкцій та заходів у сфері торгівлі щодо Росії. Зокрема, запроваджено заборону на експорт до Росії всього, що може бути використане для ведення бойових дій", - йдеться у повідомленні.

Ідеться про запчастини до літаків, радіообладнання, електронні компоненти, які можуть бути використані в російському ВПК, і, зокрема, для виробництва безпілотників. Під заборону також потрапить імпорт 140 товарів із заліза та сталі, включаючи перероблені в третіх країнах.

Санкції введені щодо компаній, що займаються виробництвом або ремонтом військової техніки: АТ Ізумруд, АТ Завод Елекон, АТ Ломо, АТ Звезда, ТОВ Завод Сокол; 34 представників, пов'язаних з двома найбільшими російськими оборонними компаніями Ростех та Алмаз-Антей, а також банків: це Банк Санкт-Петербург, Уралсиб, Зенит, МТС-Банк.

Також у списку санкцій опинилися Всеросійський науково-дослідний інститут експериментальної фізики, який входить до складу держкорпорації Росатом, а також Всеросійський науково-дослідний інститут технічної фізики.

Крім того, до списку санкцій включено 80 фізичних осіб. Під санкції, зокрема, підпали:

віце-прем'єр РФ Олександр Новак;
гендиректор та голова правління ПАТ Аерофлот Сергій Олександровський;
директор авіаційного комплексу Ростех Анатолій Сердюков;
виконавчий директор Ростеха Олег Євтушенко;
директор з особливих доручень Ростеха Микола Андріанов;
перший заступник гендиректора Ростеха, він же губернатор Самарської області Володимир Артяков.
гендиректор Росатому Олексій Лихачов;
гендиректор ТОВ Газпром Експорт Олена Бурмістрова;
голова ради директорів Газпрому Віктор Зубков;
ректор РГУ нафти та газу імені І. М. Губкіна Віктор Мартинов.
гендиректор оператора газопроводу Північний потік-2, а також екс-член ради директорів Транснефти та Роснефти Маттіаса Варніга;
мати колишньої гімнастки Аліни Кабаєвої - Любов Кабаєва;
голова Тульської області Олексій Дюмін;
син колишнього віце-прем'єра Росії та заступника керівника адміністрації президента Дмитра Козака - Олексій Козак.

Print Friendly, PDF & Email