Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель закликав країни ЄС передати Україні наявні у них запаси боєприпасів, яких ЗСУ гостро потребує. Із такою заявою він виступив у понеділок, 20 лютого, після зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС.

"Очевидно, що ми маємо запустити процедури для збільшення потужності європейської промисловості, щоб виробляти більше (боєприпасів) і швидше. І очевидно, що ми маємо посилити наші зусилля не лише шляхом можливих закупівель на рівні ЄС для задоволення нагальних потреб України", - сказав Боррель.

Він підкреслив, що "найближчими тижнями найкращий шлях надати Україні боєприпаси - передати запаси, що вже є в європейських арміях".

"Ми не повинні чекати, поки їх (боєприпаси) виготовлять. Ми повинні використовувати те, що вже виготовлено та зберігається на складах і буде виготовлено найближчими днями. Пріоритет має надаватися постачанню української армії. Стільки, скільки можемо", - зазначив він.

Боррель розповів, що глави МЗС країн Євросоюзу на засіданні у понеділок обговорювали, як можна забезпечити Україну необхідною кількістю боєприпасів.

"Але це питання скоріше до міністрів оборони, аніж до керівників МЗС", - сказав Боррель, додавши, що на наступному засіданні Ради ЄС 7-8 березня будуть представлені конкретні пропозиції міністрам оборони.

Print Friendly, PDF & Email