Головний дипломат Євросоюзу заявив, що Росія нелюдяно ставиться до військовополонених, навівши як приклад обстріл у Оленівці та відео з тортурами полоненого українця.

Євросоюз рішуче засуджує «звірства, здійснені російськими збройними силами та їхніми маріонетками», заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель у повідомленні, опублікованому на сайті Європейської служби зовнішніх зв’язків.

«Ці нелюдські, варварські дії є серйозними порушеннями Женевських конвенцій та Додаткового протоколу до них та є військовими злочинами», — йдеться у заяві.

Глава європейської дипломатії навів приклад обстрілу будівлі з українськими військовополоненими в Оленівці, скоєний 29 липня, а також відео, яке розповсюджується прокремлівськими ЗМІ, на якому «російські солдати чинять гидкі звірства стосовно українського військовополоненого».

Боррель зазначив, що «незаконна та невиправдана агресивна війна Росії проти України та її народу день у день призводить до нових жахливих звірств».

Дипломат нагадав про обов’язок Росії забезпечувати захист військовополонених у рамках міжнародного гуманітарного права, і це стосується і вбитих в Оленівці військовослужбовців, серед яких захисники «Азовсталі», які здалися в полон і зареєстровані Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

За словами Борреля, «винні у військових злочинах та інших серйозних порушеннях, а також відповідальні державні чиновники та військові представники будуть притягнуті до відповідальності», оскільки ці «варварські акти є серйозними порушеннями Женевських конвенцій і прирівнюються до військових злочинів».

Відео з тортурами поширили прокремлівські канали

Ролик, у якому двоє чоловіків у камуфляжній формі тримають на землі чоловіка у формі, схожій на українську, та катують його канцелярським ножем, поширився у соцмережах наприкінці липня.

Наразі невідомо, ким і коли було знято відео, але 29 липня у проросійських Telegram-каналах з’явилася друга частина відео. У ній чоловіка, який зазнав тортур, вбивають пострілом у голову. Генпрокуратура України повідомила про розслідування у зв’язку з можливим зафіксованим випадком тортур.

Того ж дня у селищі Оленівка Волноваського району Донецької області було обстріляно будівлю виправної колонії, в якій були розміщені полонені українські військовослужбовці. Росія та Україна звинуватили в обстрілі одна одну.

У Міноборони Росії стверджують, що удару було завдано українськими військовими з американської РСЗВ HIMARS. За інформацією Генштабу України, ударом по колонії росіяни намагалися приховати тортури та вбивства військовополонених. В українській розвідці вважають, що вбивство полонених організували найманці приватної військової компанії Вагнера, не погодивши це з керівництвом Міноборони РФ.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email