Робітники шахти «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» три доби бойкотували в шахтах на глибині 400 метрів. Причина цього, на перший погляд, затримка виплати зарплати на 3 місяці, проте шахтарі стверджують, що це лише вершина айсбергу.

Вилізти гірники погодилися лише після обіцянок голови облдержадміністрації виплатити борги до кінця цього тижня. Поговорити з ними вдалося журналістам з новиннєвого сайту ZIK. Голова профспілки «Незалежна» шахти «Бужанська» Богдан Макарчук розповів, що більше 4 місяців шахтарі на підриємстві працювали по чистому вугіллі, проте, офрмлено все було як вугілля нищого сорту, з зольністю 56, замість 15.
Проте директор шахти «Бужанська» Руслан Шатковський стверджує, що зараз зольність вугілля становить 56,4%.  Саме махінації з боку керівництва, які значно підвищують собівартість вугілля і цим знецінюють потрібність шахти, не дають розвиватися їй, переконують гірники.

«До цього призвів керівник… який був призначений до нас, керівником нашого підприємства півтора року тому, а призначений був в першу чергу ким? Ігорем Степановичем Насаликом… Менеджмент цього керівника призвів до того, що наше підприємство фактично на грані закриття», – заявив Богдан Макарчук.
Тому волинські шахтарі вимагають від міністра Насалика негайно відсторонити призначеного ним керівника ДП «Волиньвугілля» Олександра Зоріна. «Політика пана Насалика є помилковою, хибною і невиправданою, або він разом в схемі, і в системі із Зоріним Олександром Олексійовичем, якого він покриває», – наголосив Богдан Макарчук.

В той же час у ВР, народний депутат України Ігор Гузь зібрав прес-конференцію з цього питання.
«Минулого тижня я зареєстрував постанову про звільнення міністра Насалика. Розмови – немає, діалогу – немає! Це людина, яка боїться вести діалог, приїхавши до нас на Волинь. Пане Гройсман, якщо хтось хоче догратися, щоб шахтарі були тут, то це буде найближчим часом», — оголосив нардеп.

Print Friendly, PDF & Email