Своєю агресією проти України і незаконної анексією Криму Володимир Путін зробив більше, ніж будь-хто інший, для створення української нації. Тепер кремлівський лідер сприяє консолідації білоруської нації — і це зробить його мрії про новий Радянський Союз неможливими, — цитує фахівця з етнічних і релігійних питань Пола Гобла видання Главред.

В обох випадках Путін опинився в пастці власної безпеки: він міг би досягти своїх цілей, якби використовував більш компромісну тактику.

Григорій Костусєв, лідер Білоруського народного фронту, стверджує, що росіяни не розуміють білорусів або того, з чим вони зіткнуться, якщо спробують анексувати країну.

«Російські ЗМІ і політики говорять, що якщо білорус говорить по-білоруськи, він уже білоруський націоналіст. Але я питаю:» Якщо росіянин говорить російською, він націоналіст? »

Білоруський коментатор Артем Шрайбман зазначив, що Росія не ризикує окупувати Білорусь. «Тільки 20 відсотків населення Білорусі хоче бути частиною Росії. Але, можливо, в короткостроковій перспективі важливіше наступне: Лукашенко» любить владу набагато більше, ніж гроші «. Отже, Кремль не зможе його купити, як і інші.

А мінський бізнесмен Павло Білоус передбачає, що росіяни не усвідомлюють наслідків своїх дій. Росіяни помилково думають, що білоруси хочуть бути частиною Росії, але білоруси розумні і бачать, що відбувається з іншими регіонами, які Росія намагається контролювати: Крим, Абхазія і Південна Осетія не стали жити краще», коли вони потрапили в орбіту Москви. Білоруси знають це і не хочуть відчувати те ж саме на власній шкурі.

Білоус не великий шанувальник Лукашенко, але він підкреслює, що завдяки російському тиску білоруський лідер робить кроки не тільки для консолідації білоруської нації, але навіть в певному відношенні для її демократизації шляхом звільнення ув’язнених і надання можливості опозиційним діячам перемогти на виборах до парламенту.

У минулому світ і багато білорусів розглядали Білорусь як батьківщину «останнього диктатора Європи», говорить він. Але тепер вони можуть бачити, що є ще один диктатор, який становить велику загрозу для них і для світу, ніж Лукашенко.

Print Friendly, PDF & Email