Незважаючи на геополітичну напруженість і зниження попиту за кордоном, зовнішня торгівля Китаю неухильно зростатиме в довгостроковій перспективі, оскільки країна робить додаткові кроки для забезпечення ефективної роботи глобального ланцюга поставок та прискорення промислової модернізації своїх експортно орієнтованих компаній, кажуть торгові спостерігачі.

За їх словами, зовнішня торгівля країни стабілізується завдяки стійким ланцюгам поставок, новим формам зовнішньої торгівлі - таким, як транскордонна електронна торгівля, - та участі в різних угодах про вільну торгівлю. Вони також додають, що сектор збереже імпульс у наступні роки у міру вжиття додаткових політичних заходів.

В умовах ослаблення зовнішнього попиту, глобальної інфляції, пандемії та геополітичної напруженості, що впливають на торгівлю Китаю, життєво важливо вжити новий пакет заходів, щоб послабити тиск на бізнес та стабілізувати зовнішню торгівлю та світовий ланцюг поставок, заявив віце-міністр комерції та представник Китаю з міжнародної торгівлі у Міністерстві комерції Ван Шоувень.

Крім допомоги експортерам у відвідуванні виставок на зарубіжних ринках, покращення підтримки транскордонної електронної комерції та покращення системи логістики, наприкінці вересня уряд КНР запровадив низку заходів підтримки, щоб допомогти компаніям зміцнити експортно-імпортні зв'язки.

Зовнішня торгівля Китаю в умовах політичної підтримки та стійкості виробничого ланцюга в електромеханічній промисловості зросла більш ніж на 10 відсотків у річному обчисленні, до 27,3 трильйона юанів протягом перших восьми місяців цього року, повідомляє Головне митне управління.

На відміну від інших країн, у Китаї є повна система підтримки ланцюга поставок. За словами віце-президента Університету міжнародного бізнесу та економіки в Пекіні Хун Цзюньцзе, завдяки своїй перевазі Китай може швидко доставляти товари та задовольняти попит закордонних клієнтів на короткострокове поповнення запасів.

Чень Бінь, виконавчий віце-президент Федерації машинобудування Китаю в Пекіні, сказав, що китайський ринок здатний значно скоротити витрати на інновації, логістику, розвиток ринку і навіть закупівлю сировини як для вітчизняних, так і для світових виробників. Його переваги масштабу допомагають скоротити найважливішу частину загальних виробничих витрат.

Готуючись приєднатися до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство та Угоди про партнерство в галузі цифрової економіки, Китай підписав 19 угод про вільну торгівлю з 26 країнами та регіонами, і обсяг торгівлі з такими партнерами становить близько 35 відсотків від його загального обсягу торгівлі.

Наприкінці вересня 2022 року уряд Китаю запровадив низку заходів підтримки, щоб допомогти компаніям зміцнити експортно-імпортні зв'язки.

Уряд проведе зустрічі та підпише угоди про вільну торгівлю з більш зацікавленими торговими партнерами, щоб спільно підтримувати регіональну економічну інтеграцію, лібералізацію та сприяння торгівлі та інвестиціям, сказав Цзінь Хай, генеральний директор департаменту спільних операцій Головного митного управління.

Згідно з опитуванням, опублікованим Китайською радою зі сприяння міжнародній торгівлі в Пекіні наприкінці минулого місяця, впевненість китайських експортерів зросла в третьому кварталі, при цьому виручка та прибуток також зросли. Очікується, що більше третини китайських експортерів досягнуть зростання річного обсягу торгівлі, який вже в другому кварталі року зріс на 4,09 процентних пункти.

Print Friendly, PDF & Email