Глава Кремля Путін планував захопити Бахмут до 24 лютого - річниці вторгнення РФ в Україну.
Українські війська захищатимуть Бахмут, допоки це буде розумно. Про це у неділю, 19 лютого, заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Ser.

Президент наголосив, що Збройним Силам України важливо відстояти місто, але не "за будь-яку ціну".

"Так, це не особливо велике місто. Власне, як і багато інших на спустошеному росіянами Донбасі. Ми воюватимемо, поки це буде розумно, росіяни потім хочуть продовжити до Краматорська та Слов'янська, аж до кордонів Донбасу та до Дніпра, якщо зможуть. Ми чинимо опір, а тим часом готуємо контратаку", - пояснив глава держави.

Журналіст запитав, чи Україна зможе вистояти в затяжній війні, до якої готується Путін.
Зеленський зауважив, що Україна готується до короткої війни і своєї перемоги і що росіянам ніколи не вдасться захопити Україну.

"Росіяни ще не зрозуміли, що ми сьогодні сильніші, ніж були рік тому, і їм ніколи не вдасться захопити Україну, як вони сподівалися", - наголосив він.

"Ми готуємося до короткої війни і до нашої перемоги. Чим швидше вона буде, тим менше у нас буде жертв. У 2014 році конфлікт заморозився, і це не пішло нам на користь. Мінські угоди дали Путіну час підготуватися до раптового нападу минулого року, ми не потрапимо в ту саму пастку знову, бо наші солдати більш мотивовані, бо вони захищають свої сім'ї, свої будинки.

З іншого боку, ми побачили, що економічні санкції проти Москви - це велика допомога, вони дають нам час та простір для самоорганізації”, - додав глава держави.

Російські окупанти вже довгий час активно штурмують Бахмут, проте українські військовослужбовці тримають оборону. За даними української розвідки, наступ на Бахмут очолює російська ПВК "Вагнер".

Print Friendly, PDF & Email