Американець Колін О’Бреді став першою людиною, яка зуміла самотужки перетнути Антарктиду без сторонньої допомоги. 33-річний спортсмен-екстремал подолав на лижах близько 1500 кілометрів за 54 дні. За його власними даними 26 грудня він досяг мети на шельфовому льодовику Росса. Провіант і спорядження О’Бреді тягнув за собою на санях, які на початку гонки важили близько 170 кг, передає DW.

Одночасно з О’Бреді перетнути Антарктиду спробував 49-річний офіцер британської армії Льюїс Радд. Обидва стартували 3 листопада на шельфовому льодовику Фільхнера в Західній Антарктиді з метою через Південний полюс досягти шельфового льодовика Росса на східному узбережжі. При цьому вони рухалися окремо один від одного кожен по своєму маршруту. О’Бреді досяг Південного полюса на 40-й день експедиції, випередивши Радда лише на один день.

ПЕршим про намір зробити одиночну експедицію через Антарктиду повідомив Льюїс Радд, бажаючи повторити спробу свого друга — британського військовослужбовця Генрі Уорлсі. У 2016 році 55-річний Уорлсі спробував першим в історії самотужки перетнути континент. Він не дійшов до мети всього 48 кілометрів, попросивши про допомогу. Незабаром після цього він помер в лікарні від поліорганної недостатності.

Про свій намір Радд оголосив в квітні нинішнього року. Незадовго до старту в жовтні про бажання здійснити перехід через Антарктиду заявив також О’Бреді. За даними газети The New York Times, на експедицію Радд і О’Бреді зібрали від спонсорів по 200 тисяч доларів.

Print Friendly, PDF & Email