Війна в Сирії підійшла до свого завершення і «Ісламська держава» зазнало повного розгрому. Багато території все ще залишаються зруйнованими і непридатними для життя. У зв’язку з непростою гуманітарною ситуацією 75 українок, які перебувають в Сирії, попросилися повернутися на батьківщину разом зі своїми дітьми. Про це в своєму Facebook написав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Останнім часом на адресу Меджлісу кримськотатарського народу і на мою адресу, як народного депутата України, стали надходити звернення жінок — громадян України різних національностей, які в силу різних життєвих обставин опинилися разом з малолітніми дітьми на території Сирії, з проханнями допомогти їм повернутися в Україну. Сьогодні в Меджлісі кримськотатарського народу відомо про 75 людей (21 жінка, 54 малолітніх дітей), які перебувають у важких умовах на територіях зі зруйнованою інфраструктурою», — написав Чубаров.

За його словами, зараз Меджліс активно взаємодіє з Міністерством закордонних справ України і намагається вирішити дане питання. Ситуація ускладнюється тим, що в даний час в Сирії відсутні дипломатичні установи України.

«Просимо осіб, що володіють конкретними відомостями про випадки перебування в Сирії громадян України, які шукають захисту у власної держави і не мають можливості зв’язатися з нами, інформувати за адресою: Chubarov.Refat@rada.gov.ua», — додав народний депутат.

Print Friendly, PDF & Email