Родичі 55 осіб, загиблих в результаті краху малайзійського «Боїнга 777» під Шахтарськом на Донбасі, подали позов до Росії в Європейський суд з прав людини.

Сім’ї загиблих стверджують, що саме Росія збила літак і потім заважала розслідуванню обставин катастрофи, пише NOS.

Адвокат Вейр Мева заявив, що, на думку родичів загиблих, Росія не передала Спільної слідчій групі важливу інформацію про катастрофу і надала факти, які не підтвердилися. Мева не уточнив, чи вимагають позивачі компенсацію від Росії.

За оцінкою адвоката, якщо ЄСПЛ ухвалить скаргу, то її розглянуть протягом 5-7 років.

«Боїнг 777» малайзійських авіаліній, що виконував рейс MH17, збили 17 липня 2014 роки над Донецькою областю. Літак здійснював рейс Амстердам — ​​Куала-Лумпур. В результаті аварії загинули 298 осіб, включаючи 15 членів екіпажу.

24 травня Міжнародна слідча група JIT представила проміжні результати розслідування. У них сказано, що «Боїнг» збили з зенітно-ракетної установки «Бук», яка належала 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ. Бригада дислокується під Курськом.

Міністерство оборони Росії в черговий раз спростувало причетність країни до авіакатастрофи, а також заявило про те, що фотографії, на яких зображений маршрут «Бука» — нібито «майстерно» оброблені українськими спецслужбами. Доказів цьому, як і раніше, російська сторона не надала.

Вперше про те, що літак збив «Бук» з Курська, ЗМІ повідомили в 2015 році. 53-тя зенітна ракетна бригада збройних сил Росії згадувалася і в матеріалах дослідницької групи Bellingcat. Її учасники першими заявили, що «Бук» належав саме цій військовій частині. Також вони називали номер ЗРК — 332.

Міноборони Росії звинувачувало експертів Bellingcat в фальсифікації фактів. В кінці 2017 року приналежність «Бука» Росії виявила британська розвідка MI6.

Print Friendly, PDF & Email