Литовець Евальдас Рімасаускас (Evaldas Rimasauskas) обманом отримав від Google і Facebook понад 100 млн дол., надсилаючи компаніям підроблені рахунки за послуги та продукти, які вони не отримували, і вимагаючи оплату. Шахрайство тривало у 2013-2015 рр., однак подробиці справи стали відомі лише у березні 2019 р. зі звіту Міністерства юстиції США.

Як працювала схема

Як зазначають в американському відомстві, основою схеми пана Рімасаускаса стала компанія Quanta Computer Inc, яку він зареєстрував в Латвії. Її назва відповідала назві китайського виробника комп’ютерної техніки.

Рімасаускас, використавши схожість назв, змусив співробітників Facebook і Google повірити в те, що його компанія виступає їх підрядником. Для цього він підробив адреси електронної пошти, контракти, рахунки, листування зі співробітниками корпорацій. З метою відмивання отриманих коштів він також відкрив кілька рахунків у банках Кіпру, Литви, Угорщини, Словаччини та Латвії.

За даними Reuters, за більш ніж два роки житель Литви отримав $23 млн від Google і майже $100 млн від Facebook.

У звіті Міністерства юстиції США не розкрили назви постраждалих компаній, представники Google підтвердили виданню Bleeping Computer, що вони виявили шахрайство і повідомили про це владі. У Google пояснили, що компанії вдалося повернути вкрадені кошти.

Що загрожує організатору

20 березня Рімасаускас визнав свою вину у вчиненні шахрайства, крадіжки особистих даних і трьох епізодах відмивання грошей. Він погодився виплатити США 49 млн 738 тис. 559 дол. — суму доходів, які отримав особисто за першою статтею звинувачення (шахрайство з використанням електронних засобів).

Якщо суд встановить вину Рімасаускаса за всіма трьома звинуваченнями, то йому загрожує до 30 років позбавлення волі. Наступне судове засідання призначено на 24 липня 2019 р.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email