Світові ціни на золото продовжили зростання і досягли нового історичного максимуму у $2610 за унцію. Про це свідчать результати торгів у п’ятницю, 13 вересня.
Як пише Trading Economics, золото дорожчає на тлі ослаблення курсу долара США та зниження прибутковості американських державних облігацій. Це посилило на ринку очікування більш агресивних дій з боку Федеральної резервної системи США на засіданні наступного тижня.
Аналітики ринку не сумніваються, що Федрезерв зменшить відсоткові ставки за підсумками вересневої зустрічі керівництва. При цьому вони оцінюють більш ніж 40% ймовірність того, що базова ставка буде знижена відразу на 50 базисних пунктів, за даними CME FedWatch.
Однак “грошово-кредитна політика, пов’язана з даними щодо інфляції, – це лише частина історії”, вважає керуючий партнер Altavest Майкл Армбрустер.
“Високий глобальний інтерес до фізичного золота”, – заявив він виданню MarketWatch.
За його словами, недавнє опитування показало, що центральні банки світу збільшують вкладення в золото і скорочують резерви в доларах США.
“Багатотрильйонний дефіцит федерального бюджету США стимулює інфляцію та знецінює нашу валюту”, – вважає Армбрустер.
Тим часом аналітики Citi вважають, що золото може досягти позначки 3000 доларів за унцію до середини 2025 року завдяки зниженню відсоткових ставок у США, високому попиту з боку біржових фондів та позабіржовому фізичному попиту, пише Reuters.
Нагадаємо, на початку грудня 2023 року ціна на золото вперше в історії перевищила 2100 доларів за унцію. Тоді аналітики прогнозували, що вартість дорогоцінного металу може залишитися вищою $2000 за унцію у 2024 році. У другій половині серпня ціна на золото досягла нового історичного максимуму.