Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер прибув із візитом до Києва, щоб зрозуміти позицію української сторони перед вирішальними переговорами з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський, повідомляє «24«.

«Мені здається, що американці сподіваються, можливо хочуть, не виключаю такої можливості, що росіяни будуть конструктивнішими. По-перше, тому що санкції наближаються дуже серйозні», – припустив російський політолог.

«Але потім справді у нашій пресі з’явилася низка статей людей, близьких до Кремля, так званих прагматиків, я їх назву – Кортунов, Арбатов, Тренін. У Треніна взагалі була найбільш вражаюча стаття, вона називалася «Зрозуміти Україну», сенс якої був, що «хлопці, ми вже Україну для себе пр**рали і треба думати про те, що пора закінчувати конфлікт». А ось у статтях Кортунова і Арбатова виникали думки про можливість миротворців на всій території «Луг**донії» аж до кордону», – розповів Піонтковський.

«Загалом Москва шукає те, що я називаю гібридною капітуляцією, зробити щось таке, що Захід сприйняв би як відступ і винагородив зняттям санкцій, а своєму «піплу» можна було б подати як чергову перемогу», – переконаний політолог.

Тобто, за словами політолога, Волкер чекає зараз на серйозні переговори з Москвою.

«І тому цілком зрозуміло, що він хоче зондувати українську позицію, як вона, Україна, могла б відреагувати на ті чи інші нові пропозиції», – додав Піонтковськй.

Коментуючи чутки про існування таємної інформації щодо завершення війни на Донбасі саме в 2018 році, політолог сказав: «Ніякої секретної інформації, крім тієї, яку я вам сказав, немає».

«Я вам скажу, що більшість російської так званої еліти розуміють, що загалом вони в тупику. Що вся ця операція провалилася, вони виявилися в ж*пі. Ось про це вони всі думають, включаючи і самого Путіна», – наголосив Піонтковськй.

«Стан справ у московській верхівці такий, тому і Волкер приїхав. Волкер чекає серйозного раунду переговорів», – висловив переконання політолог.

Print Friendly, PDF & Email