На даний момент в результаті обшуків в окупованому Росією Криму затримали чотирьох кримських татар — Ескендера Сулейманова, Різу Омерова, Айдера Джеппарова і Ельдара Кантемірова.

Читайте такожУ ЄС відреагували на нові арешти кримських татар російськими окупантами

Як повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», їм закидають участь або організацію забороненої в РФ «Хізб ут-Тахрір» (ч. 1 або ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).

Усіх затриманих відвезли до відділу управління ФСБ в окупованому Сімферополі.

Як повідомляв УНІАН, вночі 10 червня дорогою до Ростова-на-Дону на судове засідання в одній зі «справ «Хізб ут-Тахрір» був затриманий Енвер Омеров. Після цього в будинку його сина Різи, а також ряду активістів і родичів фігурантів «справ Хізб ут-Тахрір» провели обшуки.

Після окупації Криму Росією на півострові почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із міжнародною ісламською політичною організацією «Хізб ут-Тахрір».

Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й заявляють, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Цю заборону Москва поширює й на територію Криму. В Україні діяльність «Хізб ут-Тахрір» не заборонена.

Обшуки в окупованому Криму, 10 червня 2019 року / фото facebook.com/crimeansolidarity

Источник

Print Friendly, PDF & Email