Захист України в Міжнародному суді ООН в Гаазі наполягає, що Росія не робить жодних кроків, аби унеможливити підтримку терористичної діяльності на Донбасі.

Про це заявив професор Гарольд Гонджу Коу, який представляє позицію України, під час виступу на слуханнях в Міжнародному суді ООН в Гаазі, який розглядає позов України до РФ через порушення нею конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Зокрема, він наголосив, що попередні заперечення Росії мають бути відхилені.

«Росія гучно зобов’язалася придушувати фінансування тероризму, але зі своєї території вільно дозволяє фінансування кампанії терору, відмовляючись вжити практичні заходи навіть тоді, коли її власні посадовці активно сприяють забезпеченню тих, хто безжально робить мішенню українських людей» — наголосив Коу.

Читайте такожСуд ООН: Україна звинуватила Росію в расовій дискримінації в Криму

Також він зазначив, що Росія зобов’язалася усунути усі форми расової дискримінації, але здійснює таку дискримінацію в окупованому Криму.

За словами Коу , що російські заперечення стосовно конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму є «набором аргументів, покликаних уникнути правосуддя».

На його переконання, відповідно до конвенції Росія може бути притягнута до відповідальності за її нездатність завадити будь-яким особам здійснювати збирання і надання коштів з метою підтримки терористичної діяльності збройних формувань, які здійснюють напади на цивільних осіб на сході України. Коу наголосив, що йдеться також про осіб, які працюють на російський уряд.

За його словами, Росії відомо, що діяльність кожної особи, державної чи приватної, яка залучена до фінансування тероризму, має бути розслідувана, і ці особи мають бути притягнути до відповідальності. Коу заявив, що також Росія має унеможливити такі дії в подальшому. «Але Росія нічого не робить», — наголосив Коу.

У той же час він звернув увагу на позицію російської сторони, озвучену агентом Росії у Суді ООН Дмитром Лобачем, який стверджує, що «ніхто не знає, що сталося з рейсом MH17».

«До цього дня Росія відмовляється співпрацювати зі слідством. І розслідування продемонструвало, що члени російської армії перевезли зенітно-ракетний комплекс «Бук» в Україну і повернули його знову в Росію після того, як було збито літак рейсу MH17″ , — наголосив Коу.

На його переконання, Росія зобов’язана вживати усі практичні заходи, аби зупиняти діяльність осіб, які постачають таку потужну зброю як «Бук», або інше озброєння на схід України. Також він звернув увагу на те, що Росія контролює кордони, через які це озброєння потрапляє на Донбас.

Источник

Print Friendly, PDF & Email