Спроби Росії "демілітаризувати" Україну призвели до того, що країна з 22-го піднялася одразу на 15-те у списку найсильніших армій.
Україна за рік війни піднялася у рейтингу найсильніших армій світу із 22 на 15 місце. Це випливає з рейтингу міжнародної компанії Global Firepower, яка щороку складає рейтинг найкращих армій світу.

У 2023 році Індекс сили (PowerIndex) України становив 0,2516, у той час, як "ідеальною" вважається оцінка в 0,0000.

"Оскільки Україна продовжує захищатися від Росії, вона підвищила свій індекс за поточний рік завдяки своїй відповіді (на агресію, - ред.), фінансовій та матеріальній підтримці Заходу та впровадженню нових ключових категорій, що сприяють загальному становищу у списку", - повідомили в організації.

Сусідами України у рейтингу стали Єгипет (14 місце) та Австралія (16).

Водночас Росія зберегла друге місце у рейтингу. Хоча, як зазначили його автори, "російсько-українська війна показала ключові обмеження військового потенціалу" Росії, незважаючи на її кількісну живу силу та матеріальну перевагу над Україною. У Global Firepower наголосили, що це "проливає світло" на рівень готовності, командування, навчання та постачання у російській армії.

До першої десятки найсильніших армій увійшли США, Росія, Китай, Індія, Великобританія, Південна Корея, Пакистан, Японія, Франція та Італія.

Print Friendly, PDF & Email