Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що оборонна допомога від уряду США буде надана Києву безкоштовно

Про це Йованович заявила в інтерв’ю «РБК-Україна«.

«Зараз ми говоримо про оборонну допомогу, яка надається Україні від уряду Сполучених Штатів. Комерційні контракти і комерційні продажі — це зовсім інше питання», — зазначила посол. На питання журналіста, чи отримає Україна це летальне озброєння безкоштовно, посол відповіла ствердно.

16 листопада Сенат США проголосував за утвердження оборонного бюджету на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення 350 мільйонів доларів на оборонні потреби України. За даними агентства Associated Press, Вашингтон також схвалив план з надання Україні оборонного озброєння, яке включає також протитанкові ракети Javelin.

Як стверджують джерела The Wall Street Journal, США планують передати ПТРК Javelin до частин ЗСУ, які розташовані подалі від фронту, щоб вони не потрапили до рук ворога.

Після формального схвалення президентом Трампом план поставок буде направлений до Конгресу, який в місячний термін розгляне його і передасть на схвалення Держдепартаменту. З огляду на майже одноголосну підтримку ідеї озброєння України в палатах Конгресу, зволікань при затвердженні поставок летальної зброї виникнути не повинно.

За даними ж The Washington Post, Держдепартамент в кінці року схвалив комерційну ліцензію, що дозволяє експорт в Україну великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1, а також боєприпасів і запчастин до них на суму $ 41,5 млн.

Перші ж поставки летальної зброї з США для потреб ЗСУ пройшли в 2016 році, коли техаська компанія AirTronic USA отримала ліцензію на продаж Україні гранатометів PSRL — створеної в США вдосконаленої версії радянського РПГ-7.

У президента України Петра Порошенка подякували Вашингтону за рішення надати українській армії оборонне летальне озброєння: «Ми вдячні за підхід «мир через міць» і, відповідно, рішення про надання Україні оборонної летальної зброї, а також скоординовані кроки з метою реалізації ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі», — йдеться в повідомленні Адміністрації президента. Київ також наголосив на дієвості санкцій США проти Росії. «Вони є найбільш дієвою і цивілізованою відповіддю агресивній Росії», — додали на Банковій.

Нагадаємо, вчора Україна відмінила санкції проти великого російського вугільного трейдера.

Print Friendly, PDF & Email