Закон «Про вибори народних депутатів України» дозволяє виключати, але не дає права включати інших кандидатів на заміну у виборчий список партії.

Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Євген Радченко, коментуючи журналістам заяву партії «Опозиційний блок» про заміну кандидата в списку партії на екс-нардепа Олександра Єфремова, який третій рік перебуває під арештом, пише РБК-Украина

Таким чином, за словами Радченка, будь-які зміни у виборчому списку, прийняті з’їздами цих партій після встановленого терміну, а саме 10 червня, неможливі і не відповідають закону «Про вибори народних депутатів України»

Нагадаємо, в п’ятницю про це в ефірі телеканалу «ТРК Україна» заявив народний депутат, лідер партії «Наші» Євген Мураєв. Він сказав, що «Опозиційний блок» внесе Олександра Єфремова у виборчий список партії.

«Винятковий порядок висування народних депутатів України передбачений законом «Про вибори народних депутатів України». Право висувати виборчий список у загальнонаціональному виборчому окрузі реалізується партіями через їх з’їзди. Висунення кандидатів в такому випадку повинно бути здійснено до 10 червня включно. Разом з тим політичні партії мають право виключити кандидатів, внесених у виборчий список, якщо таке рішення приймуть на з’їзді», – сказав Радченко.

Таким чином, у разі порушення політичною партією норм закону у ЦВК можуть виникнути питання щодо реєстрації виборчого списку.

Источник

Print Friendly, PDF & Email