Судоми, які були у канцлера Німеччини Ангели Меркель під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, могли бути викликані цілим рядом причин.

«Знаходження під палючим сонцем і зневоднення також могли спровокувати подібний напад», – розповіла «Обозреватель» сімейний лікар Рита Гофман.

Читайте такожЗеленський виступає за термінове проведення переговорів у «нормандському форматі»

За словами медика, політики, особливо ті, що займають високі пости в державі, піддають своє здоров’я на численні ризики. На першому місці серед них – колосальна нервова напруга.

«Це звичайна ситуація для людей, які знаходяться в постійному нервовому напруженні», – помітила лікар. Вона також звернула увагу на вік Меркель, а також на те, що «вона людина з надмірною вагою». «У неї напевно гіпертонія, і напевно вже купа болячок. Я не сумніваюся в тому, що вона не дуже здорова людина», – додала Рита Гофман.

«Можливо, це тепловий удар, при цьому можуть бути і судоми», – допустила вона.

«Я їй щиро співчуваю, тому що у неї дуже важка ситуація, дуже важка країна. Це вже не колишня Німеччина, це вже якийсь «Ноїв ковчег», їй постійно доводиться гасити «пожежі», – визнала лікар.

Вона нагадала про те, що відомі випадки, коли політики першої величини непритомніли. Наприклад, так було з Рональдом Рейганом, з Джорджем Бушем-старшим, з Хілларі Клінтон.

Як переконана лікар, «це специфіка їх роботи», оскільки «вони знаходяться в ситуації постійної напруги». «При цьому останньою краплею може бути коливання атмосферного тиску, підвищення або пониження температури повітря, особливо перегрівання».

У цьому контексті медик помітила, що «це люди, які не можуть одягнутися по погоді – вони зобов’язані дотримуватися протоколу. Я іноді з жахом дивлюся, як вони стоять на холоді взимку – без шапки, без шарфа на всіх цих сценах. Дуже часто через переохолодження у них бувають неврити».

«Меркель постійно повинна бути в формі, а спробуй-но бути в формі при цій дикій спеці. Вона собі не належить. Бути політиком – це шкідлива робота», – резюмувала лікар.

Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, ймовірно, стало погано під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Берліні. Коли почав грати німецький гімн, канцлер не могла втримати своє тіло, її почало трясти, що чітко видно на записі.

Источник

Print Friendly, PDF & Email