Український бізнесмен Вадим Шульман доводить в суді Лондона факт розкрадання у нього Ігорем Коломойським і його партнером Геннадієм Боголюбовим більше $500 млн.

Про це повідомляє «НВ Бізнес«.

За даними видання, позивач стверджує, що Коломойський вводив його в оману з самого початку їх 15-річних бізнес-відносин — спільної покупки 2000 року Південного гірничо-збагачувального комбінату (ПівдГЗК, Дніпропетровська обл.) І Дніпропетровського металургійного заводу (ДМЗ) ім. Петровського.

Заява, подана в травні 2017 року, містить свідоцтва і про низку інших протиправних діях Коломойського, починаючи з кінця 90-х по 2016 рік, а також епізоди за участю екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, російського олігарха Романа Абрамовича, лідера громадського руху «Український вибір — право народу» Віктора Медведчука.

Крім того, Шульман стверджує, що Коломойський використовував Приватбанк в якості своєї «скарбнички» і якогось особистого рахунку. Шульман вимагає від Коломойського і Боголюбова повернення викрадених коштів.

Позивач в заяві також призводить епізод з Коломойським, який стався влітку 2016 року: на тлі зростання тиску на екс-власника Приватбанку через націоналізацію фінустанови, той умовляв Шульмана «не бити лежачого».

Разом з тим, зазначає Шульман, ще навесні того ж року Боголюбов на зустрічі з ним у Монако переконував, що ніякі кошти не будуть повернуті. «Просто бізнес — нічого особистого», — цитується в позовній заяві Боголюбов.

Вадиму Шульману 58 років, він родом з Кривого Рогу, заробив свій статок в 1990-х роках на перевезеннях вугілля з Донецької області на заводи в Дніпрі.

Раніше проведений детективами компанії Kroll аудит Приватбанку підтвердив, що банк до націоналізації був об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій з боку колишнього менеджменту в інтересах колишніх акціонерів. В результаті, Приватбанку було завдано збитків в мінімум в $5,5 млрд.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Print Friendly, PDF & Email