Про це він заявив в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

«Конституція буде змінена, але чи буде вона змінена в якійсь частині або в цілому, можливо, на референдумі — все це питання дискусії», — сказав він.

Зокрема, Стефанчук повідомив про плани відновити конституційну комісію. «Ми збираємося відновити конституційну комісію, тому що президент і влада повинні задавати напрям, а саме професіонали повинні формувати структуру і логіку», — заявив він.

Представник президента також зазначив, що зміни необхідно вносити в розділ про права і свободи громадян.

За його словами, «раніше всі зміни вносилися в розділи повноважень Ради і президента, а ми повинні починати з розділу про права і свободи громадян».

«Там маса декларативних прав, які абсолютно не мають механізму реалізації, ні механізму захисту цих прав. Це треба міняти. Наша ідеологія в цілому — залишити за державою сервісні функції, це і є лібертаріанство в нашому розумінні. Наша мета — українська ліберальна економіка», — сказав Стефанчук.

Читайте такожУ закон про державну мову можуть внести правки — Стефанчук

Також Стефанчук додав, що команда президента готова розглядати ідею введення двопалатного парламенту, яку на референдумі в 2000 році підтримали 82,9% виборців. «Це один із можливих варіантів, який ми будемо розглядати», — зазначив він.

Одним із варіантів може стати таким, що Верхня палата буде мажоритарною, а нижня — пропорційною. «Коли ми зводимо на одному майданчику депутатів-мажоритарників і депутатів-списочників, то втрачається єдність інтересів. Ми не отримуємо ні політичної структурованості, ні регіонального представництва. Змішана модель і перетворила український парламент найбільший політичний «мегамаркет», — сказав Стефанчук.

Нагадаємо, у лютому цього року Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (№9037).

Источник

Print Friendly, PDF & Email