Посли країн «Великої сімки» (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія) привітали рішення Конституційного суду України про визнання неконституційним положення законодавства щодо подання електронних декларацій активістами, які борються з корупцією.

Про це йдеться у повідомленні французького головування в G7 у Twitter Групи підтримки України.

«Посли країн G7 вітають рішення Конституційного суду, який визнав неконституційним запровадження е-декларування для антикорупційних активістів. Це довгоочікуване рішення зміцнює верховенство права та громадянське суспільство в Україні», — йдеться в повідомленні.

Читайте такожКСУ оприлюднив рішення, яким е-декларування для активістів визнано неконституційним

Як повідомляв УНІАН, 23 березня 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», згідно з яким представники антикорупційних громадських організацій, експерти та інші особи, які прямо або опосередковано отримують фінансування з коштів міжнародної технічної допомоги, зобов’язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ухвалення закону викликало значний суспільний і міжнародний резонанс, низка представництв іноземних держав в Україні назвали «кроком назад» поправки до закону про е-декларування.

22 березня 2018 року Верховна Рада відмовилася розглядати три законопроекти, що скасовують або переносять термін подання е-декларацій представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю.

6 червня у справі за конституційними поданнями уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та 65 народних депутатів України КСУ визнав неконституційним положення законодавства щодо подання електронних декларацій активістами, які борються з корупцією. Рішення було оприлюднено сьогодні, 7 червня.

Источник

Print Friendly, PDF & Email