Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що перспектива російського плацдарму у Молдові створюватиме загрозу півдню України.

Про це Клімкін повідомив у мікроблозі Twitter.

«Нам реально небайдуже, що відбувається у сусідній Молдові. Ми це дуже пильно моніторимо», — заявив Клімкін.

«Завтра в Кишиневі буде Віктор Крижанівський, що відповідає за координацію зусиль з Придністровського врегулювання і дуже добре знається на молдовському контексті. Непокоїть, що сьогодні постійно збільшується ймовірність та відповідні ризики «добрих послуг» з боку зовнішніх гравців. На жаль, більше посередництва – менше суб’єктності», — заявив глава МЗС.

«Нам усім дуже потрібна європейська демократична Молдова і зовсім не пасує перспектива нового російського плацдарму, який створюватиме загрозу для українського півдня», — наголосив глава МЗС.

Як повідомляв УНІАН, 8 червня Конституційний суд Молдови оголосив незаконними дії депутатів на екстреному засіданні парламенту, під час якого відбулося затвердження складу уряду і церемонія приведення його до присяги. Депутати обрали спікером лідера Партії соціалістів Республіки Молдова (ПСРМ) Зінаїду Гречану, а також трьох віце-спікерів, постійне бюро парламенту та склади профільних комісій. Уряд очолила Майя Санду, чию кандидатуру запропонував відомий проросійською позицією Ігор Додон.

Читайте такожРосія визнала новий уряд Молдови

У КС Молдови заявили, що парламент 7 червня вичерпав час (90 днів), відведений на формування уряду, і має бути розпущений.

Парламент ухвалив декларацію «Про захоплену державу», в якій ідеться про анулювання змішаної виборчої системи та висловлення вотуму недовіри Конституційному суду. В документі міститься вимога відправити у відставку голову Служби інформації та безпеки і голову Національного центру по боротьбі з корупцією.

Лідер Демократичної партії Молдови Володимир Плахотнюк заявив, що ПРСМ і блок ACUM намагаються узурпувати владу в країні.

Вночі 9 червня у Кишиневі протестувальники заблокували будівлі уряду, МВС, Генпрокуратури, Міністерства фінансів, Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища та інші держустанови, щоби не пустити туди нових призначенців.

9 червня Конституційний суд Молдови відсторонив Додона від поста президента і призначив в.о. президента колишнього прем’єра Павла Філіпа, який оголосив про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня.

Парламентські вибори в Молдові відбулися 24 лютого. ПСРМ отримала 35 мандатів у 101-місному парламенті, правляча Демократична партія — 30, на третьому місці — проєвропейський опозиційний блок ACUM («Зараз») — 26 мандатів.

Читайте такожСБУ посилила контррозвідувальний режим щодо російських радикалів на в’їзді до Молдови

Євросоюз визнав законним новий уряд Молдови та готовий з ним працювати, наголосили високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні та єврокомісар Йоганнес Ган.

У МЗС України заявили, що «як держава-посередник і гарант, Україна зацікавлена у стабільній, демократичній і європейській Молдові, готова надати, у разі необхідності, сприяння у вирішенні існуючих проблем». В МЗС закликали провідні політичні сили Молдови діяти в межах правового поля, вирішувати суперечки шляхом політичного діалогу з метою уникнення силового протистояння.

Служба безпеки України посилила контррозвідувальний режим щодо радикально налаштованих громадян Росії на в’їзді до Молдови через територію України.

В Адміністрації президента після переговорів з міжнародними партнерами зроблять заяву щодо ситуації у Молдові.

Источник

Print Friendly, PDF & Email