Президент Росії Володимир Путін заявив, що отримання російського громадянства для всіх українців буде спрощено, але для цього треба приїхати до РФ.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це Путін сказав під час «прямої лінії» з росіянами.

«Загалом подивимося, які зміни потрібно внести в нормативну базу для того, щоб і для інших громадян України (не тільки для жителів окупованого Донбасу — УНІАН), які перебувають на території країни, цей процес був максимально ліберальним», — сказав Путін.

За його словами, в РФ отримують багато таких запитів від громадян України, які перебувають в третіх країнах і в Україні.

«Щоб отримати громадянство Росії, потрібно все ж таки приїхати до РФ. Я слабко собі уявляю, що в сьогоднішніх умовах в Україні можна було просто звернутися до нашої консульської установи й вирішити питання», — додав Путін.

При цьому він пообіцяв зробити максимально доступним отримання українцями паспортів РФ.

Читайте такожНа саміті ЄС у Брюсселі обговорять «паспортний план» Путіна на Донбасі

Як повідомляв УНІАН, 24 квітня Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу.

27 квітня Путін заявив, що Росія може спростити процедуру отримання громадянства для всіх українців, а не лише для тих, хто проживає на окупованих територіях Донбасу.

29 і 30 квітня в Ростовській області відкрилися два центри видачі російських паспортів жителям окупованих районів Луганської та Донецької областей.

1 травня Путін підписав указ, яким спростив порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, зокрема, отримали громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, а також особи без громадянства, які народилися і постійно проживали на території Криму і виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року, а також їхні діти, чоловіки (дружини) та батьки.

8 травня Кабмін України ухвалив рішення про визнання незаконними російських паспортів, які будуть видаватися жителям окупованих українських територій, насамперед Луганської та Донецької областей.

Источник

Print Friendly, PDF & Email