Київський полк президента України отримав ім’я Богдана Хмельницького та новий бойовий прапор. Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко переконаний, що славетного гетьмана»надихатиме українських вояків у боротьбі з російською агресією», йдеться в сюжеті ТСН.

Порошенко особисто приймав присягу бійців і намагався крокувати по плацу в ногу з військовими. У виступі він розповів, що підрозділ має всі підстави пишатися своєю історією та гідно нести нове ім’я та прапор зі згадкою про видатного гетьмана. «Дебальцеве, Щастя, Попасна, Савур-Могила, Станиця Луганська, Маріуполь, Широкине – далеко не повний перелік точок, де військовослужбовці полку гідно виконували завдання із захисту України», — наголосив Петро.

Для підрозділу церемоніальні функції вже в минулому, тепер його вояки вміють не тільки тягнути носок чобота на парадах. «Відбирають по зросту, по вроді та по знанням. Тут треба бути дуже дисциплінованим», — розповів солдат президентського полку Володимир Рудяга. Новобранців полку обіцяють на фронт не відправляти, однак справжній військовій майстерності таки навчатимуть на полігонах. «Строковики у нас в АТО не залучаються, а за контрактом – виконують завдання», — пояснив командир полку Сергій Клявлін.

Богдан-Зиновій Михайлович Хмельницький —  православний шляхтич, європейський військовий, політичний та державний діяч, Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманської держави в 1648–1657 рр., керівник Хмельниччини — повстання православного населення проти зловживань польської шляхти в Україні, котре переросло у загальну, очолену козацтвом, національно-визвольну війну проти федеративної Речі Посполитої та до возз’єднання Гетьманщини і Віська Запорізького з Московським царством після Переяславської ради в січні 1654 року.

Print Friendly, PDF & Email