Служба безпеки України 16 січня 2018 року провела обшук у помешканні соліста Львівської національної опери та балету Миколи Санжаревського. Артист проходить у кримінальному провадженні за статтею Кримінального кодексу про «матеріальне, організаційне чи інше сприяння діяльності терористичної групи чи терористичної організації», що передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі. Цього ж дня Санжаревський приходив на допит в СБУ, звідки разом зі слідчим поїхав на місце проведення обшуку.

Нагадаємо, Львівська Національна опера заявила 10 січня 2018 року, що її дирекція проводить внутрішню перевірку і «звернулася з офіційним запитом до управління Служби безпеки України в Львівській області» через повідомлення в ЗМІ про можливу причетність до сепаратизму та антиукраїнської діяльності артиста Миколи Санжаревського.

Сам Микола Санжаревський, якого звинуватили в підтримці й фінансуванні угруповань «ДНР» та «ЛНР», заперечує свою причетність до сепаратистів. Про це він писав у Facebook: «ЗМІ! За останню добу десятки ЗМІ та порталів протеражували інформацію оприлюднену блогером Оленою Добровольською. Сама Олена на зв’язок не виходить, брудом залила і достатньо. Зі всіх ЗМІ запросили коментар тільки ЗІК, Zaxid.net та 1+1, а решта як жовта бульварна преса, мають за ціль тільки попіаритись! Шкода що ЗМІ які мають нести виключно правду саме на неї і начхати, і вони вже додають свої «факти»!

Санжаревського звинувачують в поширенні просепаратистських повідомлень у російській соціальній мережі «ВКонтакте», але сам він заявляє, що не має доступу до свого профілю: «Річ у тому, що доступ до сторінки в ВК був втрачений ще в 2014 році, спроби відновлення паролю нічого не дали. Десь у 2015-му або 2016-му СБУ вже проводила перевірку щодо подібних звинувачень, і моєї причетності до протиправних дій не виявили», – заявив Санжаревський у коментарі виданню ZAXID.NET.

На Facebook-сторінці сайту «Миротворець» цього ж дня 0 18:36 з’явився пост наступного змісту: «Чем дальше тем интереснее. И это еще не конец истории. Скоро всплывет на свет божий вообще жесть. Но… Об этом пусть рассказывают наши спецслужбы. Это их информация.» До повідомлення прикріплені скріншоти, на яких зображена переписка Санжаревського з координатором однієї з груп «Антимайдану» у соцмережі Вконтакті.

На Facebook-сторінці Миколи Санжаревського його знайомі, колеги і друзі пишуть пости підтримки, у яких заявляють про цілеспрямовану кампанію цькування і дискредитації.

Print Friendly, PDF & Email