На даний момент зовнішній борг країни становить 83% ВВП. Про це прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив в інтерв’ю грузинському Forbes, яким в п’ятницю, 12 січня 2018 року, поділився на своїй сторінці в Facebook.

«Зараз зовнішній економічний борг України становить 83%», — сказав глава уряду. Таким чином кожен громадянин України винен закордонним кредиторам близько 1800-1900 доларів, пишуть «Комментарии«.

Тим часом Гройсман нагадав, що в 2014 році, коли прем’єром став Арсеній Яценюк, держбюджет дорівнював 108 000 грн., Оскільки попередні правителі завдали державі величезних збитків. «Далі йшла анексія Криму та вторгнення на схід України. Все це разом було для нас безпрецедентним викликом », — пояснив Гройсман.

Слід зазначити, що, за даними українського Мінфіну, за станом на 30 листопада 2017 року загальна сума державного і гарантованого державою боргу становила 76,3 млрд. Доларів, з яких зовнішній борг — 38,4 млрд. доларів.

Тим часом лише заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг в листопаді 2017 року збільшилася на 8,8% в порівнянні з жовтнем і склала 27,1 млрд. грн. (Без урахування електроенергії). Це дані без урахування окупованої території Криму і Севастополя та ОРДЛО.

Print Friendly, PDF & Email